Blog updates

Latest news & updates
Kategorie mebli

Budki akustyczne

20 listopada 2016

House Glass – to budka o wyjątkowych parametrach akustycznych. Najważniejszą funkcją budki akustycznej jest odizolowanie jej użytkownika od niepożądanych dźwięków dochodzących z zewnątrz.
Budka House posiada jeden z najlepszych rezultatów izolacji akustycznej na rynku potwierdzony badaniami w niezależnym laboratorium. To efekt prac profesjonalnych akustyków nad przekrojem
ścian oraz sufitu budki. Warto dodać, że specjalna konstrukcja budki House sprawia, że jej użytkownik jest praktycznie niesłyszalny przez innych pracowników biura (zakładając sytuację normalnej pracy biurowej w przestrzeni open space).

Drugą najważniejszą cechą akustyczną budki jest zapewnienie odpowiedniego poziomu absorbcji dźwięku w jej wnętrzu.
Jest to kluczowe abyśmy, po wejściu do środka i zamknięciu drzwi nie byli otoczeni twardymi powierzchniami odbijającymi dźwięk. W przeciwnym przypadku fale dźwiękowe emitowane przez nas samych podczas rozmowy telefonicznej będą wielokrotnie odbijały się przeszkadzając nam i sprawiając, że osoba po drugiej stronie słuchawki nie zrozumie naszego komunikatu. W budce House zastosowaliśmy materiały silnie pochłaniające dźwięki po wewnętrznej jej stronie, aby rozwiązać ten problem (średni czas pogłosu wewnątrz poniżej 0,1 sek.).

Nowoczesny system wentylacji zapewnia bardzo częstą wumianę powietrza (powietrze w budce wymieniane jest około 40 razy na godzinę). Oznacza to, że z powodzeniem można w niej przez długi okres czasu pracować w skupieniu lub uczestniczyć w długiej telekonferencji. Wentylacja uruchamiana jest za pomocą czujnika ruchu i wyłączana z opóźnieniem po wyjściu poprzedniego użytkownika, aby zapewnić komfort użytkowania 24h na dobę.

Write a Comment